ven 28 agosto 2015

Ultimi aggiornamenti12:58:55 PM GMT

Shqipëri

Risultati 1 - 10 di 1037

Fundoset me 4 gola ëndrra e korçarëve për të luajtur në turneun më prestigjioz të Evropës Tiranë, 26 gusht 2015 – Skënderbeu mbylli me një humbje aventurën e vet në Ligën e Kampionëve. Kampionët korçarë u mundën në...
Mercoledì 26 Agosto 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Nga ora 8:30 deri në mesditë Tiranë, 21 gusht 2015 - Për t’i bërë ballë numrit të lartë të kërkesave për pajisjen me pasaportë biometrike kryesisht nga emigrant që ndodhen në këtë periudhë në Shqipëri, ministria e...
Venerdì 21 Agosto 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Ndërron jetë Artisti i Popullit Albert Vërria Tiranë, 17 gusht 2015 - Albert Vërria, aktori që ka zënë vend nderi në artin shqiptar duke sjellë për publikun dhjetëra role që kanë mbetur në kujtesë, ka ndërruar jetë...
Lunedì 17 Agosto 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
FShF: “Ky është rezultati zyrtar më i rëndësishëm në historinë e futbollit shqiptar” Tiranë, 6 gusht 2015 - Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur një rekord të ri. Në renditjen e FIFA-s të botuar sot, kuqezinjtë e...
Giovedì 06 Agosto 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Me fitoren e dytë 2-0 përballë moldavëve të Milsamit, Skënderbeu arriti diçka që asnjë nga klubet shqiptare nuk e ka realizuar deri më sot. Korcarët u kualifikuan për në play off të Champions League. Nëse ëndrra do të vazhdojë...
Giovedì 06 Agosto 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Përfundojnë hetimet. Vjedhja e 713 milionë lekëve dhe blerja e hotel Dajtit, janë dy episodet për të cilat prokuroria bën përgjegjës Ardian Fullanin Tiranë, 4 gusht 2015 - Ish-Guvernatori i bankës së Shqipërisë Ardian Fullani...
Martedì 04 Agosto 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Skuadra shqiptare dënohet edhe me gjobë e ndeshje në shtëpi pa tifozë Tiranë, 4 gusht 2015 - Për ndeshjen e ndërprerë në stadiumin “Qemal Stafa” mes Kukësit dhe Legia së Varshavës ka mbërritur sot vendimi i Komisionit të...
Martedì 04 Agosto 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Në Tiranë, një grup studiuesish nga Universiteti i Harvardit paraqitën studime mbi sfidat e ekonomisë shqiptare. Mes të tjerash, pohojnë: “Shqiptarët jashtë atdheut duan të punojnë dhe ta ndihmojnë vendin e tyre, por nuk gjejnë...
Venerdì 31 Luglio 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Është thuajse e sigurt që Kukësi do ta humbasë ndeshjen 3-0 në tavolinë por skuadra shqiptare rrezikon gjithashtu edhe gjobë e përjashtimin nga garat evropiane Sezoni 2015/2016 sapo ka nisur me ndeshjet e garave evropiane e bashkë...
Giovedì 30 Luglio 2015 | Stampa | PDF |  E-mail
Mag, autorja e TravelMe.World, blogut të udhëtimeve të sapohapur,zbulon Shqipërinë, “sekretin e fundit të Evropës” dhe u këshillon ndjekësve të saj ta vizitojnë Mag është me origjinë polake që jeton në ShBA. Pas...
Lunedì 27 Luglio 2015 | Stampa | PDF |  E-mail


Pagina 1 di 104