dom 20 aprile 2014

Ultimi aggiornamenti11:24:00 AM GMT

Shqipëri

Risultati 501 - 510 di 883

Ministri i Jashtëm Haxhinasto takohet sot me 40 Konsujt e Nderit të Shqipërisë në botë. “Një ndër sfidat tona është të ndihmojmë për njohjen ndërkombëtare të Kosovës, jam i sigurt që ju do të na ndihmoni edhe për këtë...
Lunedì 28 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Sot është Dita e Flamurit, festa më e rëndësishme e Shqipërisë. Dhe për ne shqiptarët në mërgim përbën ndoshta më të shënuarën ditë që ndiejmë se i gjendemi apo duam t’i gjendemi më pranë atdheut që kemi lënë. Dhe në...
Lunedì 28 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Thaçi: “Festa e 28 Nëntorit është mbi çdo ideologji dhe duhet të na afrojë me njëri tjetrin” Prishtinë, 27 nëntor 2011 – Edhe Kosova feston në këtë 28 Nëntor, ditën e flamurit, të flamurit të Shqipërisë por edhe të...
Domenica 27 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi, me rastin e 99 vjetorit të Ditës së Flamurit Kombëtar Tiranë, 26 nëntor 2011 – Në emër të institucioneve të Republikës së Kosovës, të...
Sabato 26 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Dyzet konsuj nderi të Shqipërisë nëpër Botë mbërrijnë të hënën në Shqipëri, për një vizitë dy-ditore Tiranë, 26 nëntor 2011 – Dyzet konsuj nderi të Republikës së Shqipërisë nëpër botë do të mbërrijnë në vendin...
Sabato 26 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi uron kryeministrin Berisha, me rastin e Ditës së Pavarësisë Prishtinë, 26 nëntor 2011 - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi uroi sot homologun shqiptar, Sali Berisha me rastin e 28 Nëntorit,...
Sabato 26 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Sekretarja e Shtetit, Hillary Rodham Clinton, uron popullin shqiptar për Ditën e Pavarësisë Tiranë, 26 nëntor 2011 – Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton, në emër të Presidentit Obama dhe popullit të Shteteve të Bashkuara, uroi...
Sabato 26 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Historia e kryeqytetit shqiptar nga shekulli XVIII deri më sot Pas 500 vjet sundimi otoman, më 26 nëntor 1912, në sheshin përpara Bibliotekës Kombëtare në Tiranë u ngrit për herë të parë flamuri i Pavarësisë u ngrit nga...
Venerdì 25 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Mbrëmjen e 24 nëntorit në qytetin e Shkodrës u çel ekspozita “Fishta mes dy Bibliotekave”, me librat e bibliotekës personale të Atë Gjergj Fishtës, e shkatërruar gjatë diktaturës komuniste Tiranë, 24 nëntor 2011 –...
Giovedì 24 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail
Dyfishohen gjobat për drejtim të makinës pa lidhur rripin e sigurimit, i dehur apo i papajisur me patentë Tiranë 24 nëntor 2011 – Komisioni parlamentar i Ligjevemiratoisotnen për nen...
Giovedì 24 Novembre 2011 | Stampa | PDF |  E-mail


Pagina 51 di 89